AUTONICS PR30-10AO INDUCTIVE Proximity Sensor, 9-11mm, 100-240VAC
★★★★★ 4.3 148 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by integraweb.com.co
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Price For: Each Sensor Input: Inductive Sensing Range Max: 11mm Frequency Response Range: 20Hz Sensing Range: 0mm to 10mm Sensing Range: 9mm to 11mm Sensor Output: SPST-NO
Item Weight 0.48 ounces
Manufacturer AUTONICS
Item model number PR30-10AO
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.3 out of 5
★★★★★
148 ratings | 61 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
80% (118)
4 stars
6% (9)
3 stars
3% (4)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (15)